הדפס

על המיזם

מאגר חידות לאומי לשרות מערכת החינוך

מעל שני עשורים מפעיל דן חמיצר, מדי שנה במערכות החינוך אלפי כיתות באמצעות משחקי חיד"א (חידת דמיון אסוציאטיבית) שפותחו לכדי שיטת לימוד ייחודית ומקורית. ("שיטת חמיצר בחינוך"). השיטה מעודדת לימוד יצירתי, הרפתקני ויעיל אל "מחוץ לקופסא" - תוך שילוב חקר, חשיבה יצירתית, השגיות וחדוות למידה שתואמת את רוח התקופה, תלמידיה וחידושיה.

כחלק מהמיסוד האקדמי של השיטה כתופעה נחקרת ומתוך רצון להנחיל את הכלי היעיל למרב התלמידים בארץ - הקים דן חמיצר בלווי פדגוגי של מכללת סמינר הקיבוצים, את מיזם מאגר "אוצר החידות הלאומי" - תשתית מקוונת של מיזם חינוכי ייחודי מסוגו בעולם, שמכיל אלפי חידות דמיון אסוציאטיביות הקשורות לעולמות התוכן של תכניות הלימודים במערכת החינוך הישראלית מהגן ועד לתיכון.

השימוש במאגר החידות מאפשרת לכל מורה/גננת ו/או מנהל/ת בית ספר להפעיל את תלמידיהם באמצעות קבלת מקבצי חידות לפי בחירה, בתחומי חומר הלימודים אותם הם מעוניינים ללמד - היישר לדוא"ל האישי שלהם .

הכלי הייחודי מאפשר לכל מחנך לייצר ולעצב בעצמו הפעלה ולמידה כיתתית ובית ספרית באמצעות חידות דמיון שאותן הוא מקבל מהמאגר בליווי פתרון והסבר מנומק.

מאחר שחידת הדמיון האסוציאטיבי (חיד"א) הוכיחה את עצמה כאחד הכלים המקוריים, היעילים והזולים ביותר להנעת תלמידים אל עבר לימוד והטמעת תכנים וערכים - אנו מזמינים אתכם להצטרף כצרכני המאגר וליהנות מכלי פדגוגי חדשני שמעצים את המורה ומרחיב את דעתם וידיעתם של תלמידיו .פיתוח משחקים